Metode matematičke analize u teorijskoj i primjenjenoj matematici 

UNIRI projekt 2018 


 Voditelj projekta: doc. dr. sc. Davor Dragičević (Odjel za matematiku Sveučilišta u Rijeci) 

 Istraživački tim:  
izv. prof. dr. sc. Bojan Crnković (Odjel za matematiku Sveučilišta u Rijeci)
doc. dr. sc. Danijel Krizmanić (Odjel za matematiku Sveučilišta u Rijeci)
doc. dr. sc. Ivana Slamić (Odjel za matematiku Sveučilišta u Rijeci)
doc. dr. sc. Milena Sošić (Odjel za matematiku Sveučilišta u Rijeci)


 Objavljeni radovi:  
  1. D. Krizmanić, Functional convergence for moving averages with heavy tails and random coefficients, ALEA Lat. Am. J. Probab. Math. Stat. 16 (2019), 729-757.
  2. D. Dragičević, W. Zhang, W. Zhang, Smooth Linearization of Nonautonomous Difference Equations with a Nonuniform Dichotomy, Mathematische Zeitschrift 292 (2019), 1175-1193.
  3. D. Dragičević, W. Zhang, Asymptotic stability of nonuniform behaviour, Proceedings of the American Mathematical Society 147 (2019), 2437-2451.
  4. L. Barreira, D. Dragičević, C. Valls, Spectrum for compact operators on Banach spaces, Journal of the Mathematical Society of Japan 71 (2019), 1-17.
  5. L. Backes, D. Dragičević, Periodic approximation of exceptional Lyapunov exponents for semi-invertible operator cocycles, Annales Academiae scientiarum fennicae-mathematica 44 (2019), 183-209.
  6. L. Backes, D. Dragičević, Shadowing for nonautonomous dynamics, Advanced nonlinear studies 19 (2019), 425-436.
  7. M. Abu Alhalawa, D. Dragičević, New conditions for (non)uniform behaviour of linear cocycles over flows, Journal of mathematical analysis and applications 473 (2019), 367-381.
  8. T. Bosner, B. Crnković, J. Škifić, Application of CCC–Schoenberg operators on image resampling, BIT Numerical Mathematics (2019), 1-27.
  9. D. Dragičević, G. Froyland, C. Gonzalez-Tokman, S. Vaienti, A spectral approach for quenched limit theorems for random hyperbolic dynamical systems, Transactions of the American Mathematical Society 373 (2020), 629-664.
  10. D. Dragičević, Admissibility and nonuniform polynomial dichotomies, Mathematische Nachrichten 293 (2020), 226-243.
  11. D. Dragičević, Admissibility and polynomial dichotomies for evolution families, Communications on pure and applied analysis 19 (2020), 1321-1336.
  12. D. Dragičević, A. L. Sasu, B. Sasu, On the Asymptotic Behavior of Discrete Dynamical Systems - An Ergodic Theory Approach, Journal of Differential Equations 268 (2020), 4786-4829.
  13. D. Dragičević, W. Zhang, W. Zhang, Smooth Linearization of Nonautonomous Differential Equations with a Nonuniform Dichotomy, Proceedings of the London Mathematical Society 121 (2020), 32-50.
  14. D. Dragičević, Barbashin-type conditions for exponential stability of linear cocycles, Monatshefte für Mathematik 19 (2020), 813-826.
  15. L. Backes, D. Dragičević, Quasi-shadowing for partially hyperbolic dynamics on Banach spaces, Journal of Mathematical Analysis and Applications 492 (2020), 124445
  16. D. Krizmanić, On joint weak convergence of partial sum and maxima processes, Stochastics 92 (2020), 876-899.
  17. S. Ivić, B. Crnković, H. Arbabi, S. Loire, P. Clary, I. Mezić, Search strategy in a complex and dynamic environment: the MH370 case, Scientific Reports 10, 19640 (2020) [link]


 Radovi prihvaćeni za objavljivanje:  
  1. D. Dragičević, On the exponential stability and hyperbolicity of linear cocycles, Linear and Multilinear Algebra
  2. L. Backes, D. Dragičević, A Rolewicz-type characterization of nonuniform behaviour, Applicable Analysis
  3. L. Backes, D. Dragičević, Shadowing for infinite dimensional dynamics and exponential trichotomies, Proceedings of the Royal Society of Edinburgh Section A: Mathematics
  4. L. Backes, D. Dragičević, On the spectral radius of compact operator cocycles, Stochastics and Dynamics
  5. D. Dragičević, Hyers-Ulam stability for nonautonomous semilinear dynamics on bounded intervals, Mediterranean journal of mathematics
  6. D. Dragičević, Y. Hafouta, Limit theorems for random expanding or Anosov dynamical systems and vector-valued observables, Annales Henri Poincare
  7. D. Dragičević, N. Jurčević Peček, N. Lupa, Admissibility and general dichotomies for evolution families, Electronic Journal of Qualitative Theory of Differential Equations
  8. D. Dragičević, A. L. Sasu, B. Sasu, On Stability of Discrete Dynamical Systems - From Global Methods to Ergodic Theory Approaches, Journal of Dynamics and Differential Equations
  9. L. Backes, D. Dragičević, Hyers-Ulam stability for hyperbolic random dynamics, Fundamenta mathematicae


 Radovi u postupku recenzije:  
  1. M. Sošić, The determinant formula for an oriented braid arrangement (2020)


 Izlaganja na konferencijama, kolokvijima i seminarima:  
  1. T. Bosner, B. Crnković, J. Škifić, Approximations by CCC–Schoenberg operators and contour stencils in image resampling, ApplMath18, Šibenik, Hrvatska, 18. rujna 2018. (koautor)
  2. B. Crnković, I. Mezić, J. Škifić, Fast Sweep Method For Computation of Isostables and Isochrons, ApplMath18, Šibenik, Hrvatska, 19. rujna 2018.
  3. I. Slamić, Linear independence for systems generated by dual integrable representations, Aspects of Time-Frequency Analysis, Torino, Italija, 25. - 27. lipnja 2019.
  4. D. Krizmanić, Functional limit theorems for linear processes, 11th International Conference on Extreme Value Analysis, Zagreb, Hrvatska, 1. - 5. srpnja 2019.
  5. M. Sošić, The Varchenko determinant for oriented hyperplane arrangements , ICOMATH 2019 - International Conference on Mathematics "An Istanbul Meeting for World Mathematicians", Istanbul, Turska, 3. - 5. srpnja 2019.
  6. D. Dragičević, Smooth linearization of nonautonomous systems with a nonuniform dichotomy, Equadiff 2019, Leiden, Nizozemska, 8. - 12. srpnja 2019.
  7. D. Dragičević, Limit laws for random hyperbolic dynamical systems, Equadiff 2019, Leiden, Nizozemska, 8. - 12. srpnja 2019. (pozvano predavanje)
  8. D. Dragičević, New characterizations of hyperbolicity for linear cocycles, Dynamics, Equations and Applications, Krakov, Poljska, 16. - 20. rujna 2019. (pozvano predavanje)
  9. I. Slamić, Maximal cyclic subspaces for dual integrable representations, Seminario de Analisis y Aplicaciones UAM-ICMAT, Universidad Autonoma de Madrid, Madrid, Španjolska, 28. veljače 2020.


 Gostujući znanstvenici:  
  1. P. Giulietti, Scuola Normale Superiore, Pisa, Italija, 7. - 11. siječnja 2019.
  2. K. Palmer, National University of Taiwan, Tajvan, 23. - 27. rujna 2019.